Savannah

Sawanny to bardzo inteligentne i aktywne koty. Można ich nauczyć robienia sztuczek, takich jak aportowanie piłki lub siadanie na komendę. Sawanny uwielbiają bawić się zabawkami i innymi zwierzętami, w tym psami. Są bardzo czułe i kochające swoich właścicieli, ale uwielbiają też bawić się z dziećmi (to świetnie, jeśli masz dzieci). Sawanny wydają się być bardziej towarzyskie niż większość kotów domowych, ponieważ były hodowane w niewoli od tak dawna (od urodzenia mają ludzkie środowisko).

Savannah_Cat

Koty savannah to stosunkowo nowa hybrydowa rasa kotów. Sawanny nie są rasowe, ale są wynikiem skrzyżowania afrykańskiego serwala z kotem domowym. Technicznie rzecz biorąc, nie są to dzikie zwierzęta ani nawet udomowione koty, ale mają pewne cechy, które mogą sprawiać, że wydają się bardziej dzikie zwierzęta niż przeciętne zwierzęta domowe. Sawanny wykazują kombinację cech fizycznych obojga rodziców: duże uszy i ogon, jak ich udomowieni rodzice; krótkie włosy, które utrzymują je w chłodzie jak ich dzicy przodkowie; oraz paski lub plamy, które można znaleźć na obu gatunkach ich drzewa genealogicznego (Serwal jest cętkowany, podczas gdy kot domowy ma rozety).

Savannah koty są rasą zwierzęcia domowego.

Wyhodowane w Stanach Zjednoczonych, Savannah koty charakteryzują się łagodnym temperamentem i silnymi cechami poznawczości, co ma duże znaczenie dla osobistego przywiązania do człowieka(w większości przypadków jest to odpowiednik „telepatii”). Rasa ta powstała w 1982 roku. Wzięła nazwę od stanu Georgia, gdzie po raz pierwszy pojawiły się jej przedstawiciele.

Pierwsze litery nazwy Savannah oznaczają: A – żeby być pewnym, że kot jest zdrowy; S – że miał on dobre wyniki badań genetycznych; V – że posiada bardzo dużo energii; H – że jest inteligentny i odważny; A – że potrafi siadać na ramieniu człowieka i tego samego czasu podobać mu się zabawa zabawkami lub inne piórki (gdy chodzi o hodowlaninów).

Sawanny znane są ze swojego uderzającego wyglądu, który charakteryzuje się uderzającą i niepowtarzalną kombinacją kolorów. Występują w szylkretowym, pręgowanym i białym. Ich płaszcz może być krótki lub długi; większość sawann ma długie włosy, które są jedwabiste i miękkie z bardzo niewielkim osypywaniem się. Mają też najdłuższe nogi wśród kotów domowych na świecie. Nadaje im to elegancki wygląd, a także czyni je doskonałymi swetrami! Oprócz tych cech mają duże uszy i oczy, które nadają im słodką, ale dumną aurę. Ich łapy też są duże — bliżej im łapy psów niż kotów!

Kot Savannah to piękna i egzotycznie wyglądająca rasa. Ma długie ciało, krótkie nogi i duże uszy. Sierść może być krótka lub długa i może mieć dowolny kolor od białego do ciemnobrązowego. Savannah jest również znana jako aktywne, zabawne i inteligentne zwierzę, które uwielbia przebywać wśród ludzi. To sprawia, że są świetnymi zwierzakami dla rodzin, które chcą czegoś innego niż tradycyjnego kota lub psa!