Raga Muffin

Raga Muffin to nowoczesna rasa kotów, która pochodzi z Australii. Jej urodzenie nastąpiło w 1990 roku i do tej pory jest ona jedną z najpopularniejszych ras psów na świecie. Koty te są osobowościami otwartymi, tolerancyjnymi i miłymi dla człowieka. Ich charakter przypomina większość cech charakteru człowieka: są uważne, pełne wiedzy oraz bystre.

Rasa ta jest bardzo energiczna – codziennie bawi się chrupkiem lub cukrem w postaci wody z miodem. Co ciekawe, potrafi przez cały dzień spać i mimo to rano budzi się jakby nic się nie stało! Niestety ta energia może nas trochę obciążać podczas treningu – ale warto się go spodziewać:)

pngegg - 2022-10-13T125220.318

Łatwo je trenować i można ich nauczyć chodzenia na smyczy, aportowania i grania w małe gry, takie jak „trzymaj się z daleka”. Ragdolle często podążają za swoimi właścicielami po domu, tak jak robią to psy. Kochają ludzkie towarzystwo, zwłaszcza gdy są pieszczone, przytulane lub pielęgnowane. W rzeczywistości, jeśli zostawisz je w spokoju na zbyt długo bez głaskania ich, mogą znaleźć najbliższe miękkie miejsce, aby położyć się i dąsać! Ragdolle bardzo dobrze dogadują się z innymi zwierzętami domowymi (z pewnymi wyjątkami) – zwłaszcza kociętami! Jeśli jednak masz jakieś inne zwierzęta, rozważ adopcję dwóch Ragdoll zamiast jednego – w ten sposób oba koty będą zwracać na siebie dużo uwagi ze strony właścicieli.

Raga Muffin to kot o bardzo charakterystycznym wyglądzie. Jego najbardziej godną uwagi cechą jest długa, miękka sierść, która może mieć różne kolory (czarny, czerwony, brązowy i niebieski) i występuje we wszystkich typach wzorów (pręgowany lub jednolity). Futro jest również niezwykle grube i gęste, co daje mu wiele korzyści. Pomaga chronić kota przed pchłami i innymi pasożytami, a także jest wodoodporny podczas deszczowej pogody. Pysk ma prawie prostokątny kształt z małymi uszami, które są umieszczone z tyłu głowy, a nie na górze, jak większość innych kotów. Oczy są albo zielone, albo niebieskie, ale nie oba naraz! Warto również tutaj zauważyć: Twój nowy zwierzak będzie miał tylko cztery palce na każdej łapie zamiast pięciu, jak większość innych zwierząt na świecie – ale nie przejmuj się tą różnicą, ponieważ nie wpływa ona na to, jak dobrze może chodzić na zewnątrz lub wspinać się drzewa w Twoim domu.

Raga Muffin to bardzo stara rasa kotów, która rozwijała się przez lata. Pierwsi znani przodkowie tego kota pojawiają się na obrazach z XV wieku, można więc powiedzieć, że hodowane były przez ponad pięćset lat. Najstarsze źródła pisane na temat kota Ragamuffin pochodzą z Europy i Azji, gdzie były hodowane jako zwierzęta domowe od czasów starożytnych. Choć nie ma dokumentów potwierdzających ich pochodzenie, wydaje się, że koty te trafiły do Europy przez Turcję i Egipt, co tłumaczy ich wygląd: długie włosy o jasnej sierści przypominającej piasek lub zimowe futro z piaszczystymi cętkami i pręgami. Pierwsze oficjalne pojawienie się tej rasy miało miejsce w 1959 roku, kiedy brytyjska hodowczyni Margaret McLeod sprowadziła do Anglii jednego kociaka o imieniu „Ragamuffin” z Australii po otrzymaniu zaproszenia od królowej Elżbiety II do pokazania jej kolekcji w Buckingham Palace Gardens podczas jej wizyty w Wielkiej Brytanii (1948).