Gry i zabawy

Oglądając świetnie umalowane koty lub wujka kota, myślisz, że są jedynie pyszne i bardzo spokojne. W rzeczywistości jednak koty są bardzo inteligentnymi zwierzętami, które potrafią się rozerwać w wielu podobnych sposób jak ich przyjaciele ludzie. Zabawy i gry dla kotów są tak samo ważne dla ich rozwoju jak nauka czy ćwiczenia. Dzięki temu możesz zapewnić swojemu zwierzakiem miłe chwile i dodatkowe atrakcje poza tym co oni robić na co dzień!

pexels-cottonbro-6864671

Mysza

Gra w kotka i myszkę to taka, w którą koty uwielbiają grać. Często robią zabawkę z małego przedmiotu, takiego jak gumka lub kawałek papieru, i robią z niej swoją zdobycz. Prostą grą do zabawy z kotkiem jest „Polowanie na mysz”. Daj swojemu kotu zabawkową myszkę i patrz, jak próbuje ją złapać! Jeśli na początku nie wydaje się zainteresowana, spróbuj zwisać myszką z jej ogona, aby wyglądała, jakby od niej uciekała. Koty są naturalnymi drapieżnikami i powinno to być zabawne dla obu zaangażowanych stron.

Podając kotu jedzenie z wysokości ręki

Jeśli jesteś właścicielem kota, wiesz, że Twój kociak (kocięta) może być dość wybredny w kwestii tego, co je. W rzeczywistości niektóre koty są tak wybrednymi zjadaczami, że jedzą tylko niektóre marki lub rodzaje jedzenia. Możesz pomyśleć, że to dlatego, że są rozpieszczeni i cały czas chcą iść po swojemu. Ale nie jest! Koty mają inne preferencje co do jedzenia, podobnie jak ludzie. Mają też preferencje co do tego, jak wolą być karmione! Świetnym sposobem na utrzymanie kota w zdrowiu i szczęściu jest podawanie mu mokrej lub suchej karmy z dodatkiem ulubionego smaku – na przykład mięsa! Wiele kotów tak bardzo lubi smakołyki o smaku kurczaka, że skaczą z szansy na zdobycie jednego, gdy są oferowane ludzką ręką, a nie matą podłogową znajdującą się kilka cali dalej (która może zawierać więcej śmieci). Aby zapewnić tym zwierzętom rozrywkę podczas posiłków dostępnych dzisiaj online za pośrednictwem witryn takich jak Amazon Prime Video Canada (jeśli dotyczy), dostępnych jest wiele opcji bez przemocy, takich jak gry z karmieniem, które pozwalają właścicielom komunikować się ze sobą, jednocześnie okazując uczucia zwierzętom. jednocześnie – jak również wspólne zabawy na zewnątrz po skończonych posiłkach, wspólne jedzenie w domu.

Chodzenie za ołówkiem po podłodze

Kocięta uwielbiają podchodzić do różnych przedmiotów, a ołówek na podłodze to wyzwanie i zabawa. To także możliwość spędzenia czasu z Tobą.Aby jednak poczuł się odpowiednio wyciszony, nie bierz go więcej niż 5 sekund (lub 6 sekund, jeśli kot jest bardzo szalony).

Wchodzenie na drzewa przez koty

Koty lubią wchodzić na drzewa, to jest pewne. Prawdopodobnie dlatego, że mają więcej swobody w obróbce zawartości swoich drzewek niż kota. Jeśli tylko mają okazję do tego, koty szykują się do skoku i starają się podróżować po świecie jak najwyżej wysoko ich właściciel zezwoli.

Koty lubią gry i zabawy bardzo, trzeba ich tylko odnaleźć.

Koty lubią gry i zabawy bardzo, trzeba ich tylko odnaleźć. To jest proste, ale koty są małe i czasami trudniej się im pomóc. Koty lubią przedmioty do połykania (np. gumkę do żucia) oraz zabawki dla kotów (np. zabawki wodne). Można kupić tego typu rzeczy w sklepie z zabawkami dla kota albo na stronie internetowej Pets4You – największej hurtowni kosmetyków dla psów i kotów w Polsce.